• ЛОКАЦИЈА
  No.238 Јужна Tongbai патот, Zhongyuan округ, Женгжу, Кина
 • Јавете ни се
  + 86-13526863785
 • тајмингот
  Пон-Пет: 9: 00 am-6: 12:00 (Ве молиме да ни остават пораки на неработен време)
 • Отпад за рециклирање Радијатор линија

  Отпад за рециклирање Радијатор линија

  детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  Отпад Радијатор Дробење и рециклирање линија

  Raw waste:Various kind of warped radiator

  raw material加logo

  примена:

  It is suitable for recycling the waste radiators from Air conditioning, automobile,etc... sorting out the copper, iron, aluminum.

  流程

   

  Crushed Radiator mixture before separating:

  2 (3)

   

  Final products after separating:

  final products

  Технологија Вовед:

  Стави материјалот на првиот дробилката за основно дробење и дробен материјал пренесување на транспортер на вториот мелница. Материјалите во мелница ќе биде уништен во должина од 3 см. Тогаш материјали отиде преку магнетна сепарација на посебно железо, а потоа поделба на гравитацијата за поделба на бакар и алуминиум. целата производна линија е контролирана од страна на негативен притисок и опремени со Catcher, пулсот прашина да се реши проблемот со прашина.

  Протокот на табелата:

  протокот на табелата

  Предности:

  1. Во однос на технологија за обработка на Европа, нашиот процес има помала загуба метал, ние се обидуваме да се намали бројот на пати материјали да биде уништен, а со тоа намалување на производството на метал во прав за да се подобри ефикасноста на рециклирање.

  2. Првиот дробилката дизајниран со двојно ролери и ја имаат предноста на низок шум и голем вртежен момент, способни за дробење радијаторот во големи димензии.

  3. Сечилата на првиот дробилката е направен од легура на челик, со посебен процес прави трајни живот е подолг од една година.

  4. Користење на два пати сепарација гравитација, кои се подобри сортирање accuracy.Sorting надвор од бакар, алуминиум, железо чистота> 99%

  5. Со затворени обработка и систем за собирање прашина, која ефикасно да се контролираат прелевање на прашина.

  модел моќ(KW) Излез (kg / h) Обнова Процент (%) димензија обработка 
  RL-800 95 800-1000 99 L * W≤ 350mm * 200mm,  T≤80mm; Железо: T≤4mm 
  RL-1000 135 1200-1500 99 L * W≤ 1500mm * 800мм,  T≤80mm; Железо: T≤4mm 
  RL-2000 310 1500-2000 99 L * W≤ 2000mm * 1000mm,  T≤250mm; Железо: T≤8mm 

   

  2 (4)pictures 组合加logo

    • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !