Прашања и одговори - Хенан Suyuan Lanning копродукции, ООД
 • ЛОКАЦИЈА
  No.238 Јужна Tongbai патот, Zhongyuan округ, Женгжу, Кина
 • Јавете ни се
  + 86-13526863785
 • тајмингот
  Пон-Пет: 9: 00 am-6: 12:00 (Ве молиме да ни остават пораки на неработен време)
 • Најчесто поставувани прашања

  НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

  1.Она е ориентацијата на производ на вашата компанија?

  Ние сме ангажирани во безопасни третман, преработка и повторна употреба на ресурси.

  2. Што вид на одбие / отпад може да вашиот опрема справи со тоа?

  Нашиот бизнис опсегот: отпад кабел, гуми отпад, радијатор, отпадни моторни, отпад CCL / PCB (коло), е-отпад, отпад Ал пластични медицина пакет, отпадот од домаќинствата апарати и слично,

  3. Кои видови на материјали може да вашиот опрема двојен?

  Мешани ABS / PS, PMM / компјутер, ПЕТ / ПВЦ, ПП / ПЕ, PA / ABS одвојување;

  Алуминиум / пластика одделување;

  Гумени / силика гел / пластични одвојување;

  Метал / неметални одвојува.

  4.What вид на метод на плаќање не ги прифаќате?

  T / T или неотповикливи L / C по видување.

  5.What е гаранција на производот?

  5.100% сосема нов при напуштање на фабриката. Ние гарантираме за квалитетот на машини (со исклучок на потрошни делови) за една година од денот на пробна заврши под водство на нашиот техничар е.

  Сакаат да работат со САД?


  WhatsApp Online Chat !