• ЛОКАЦИЈА
  No.238 Јужна Tongbai патот, Zhongyuan округ, Женгжу, Кина
 • Јавете ни се
  + 86-13526863785
 • тајмингот
  Пон-Пет: 9: 00 am-6: 12:00 (Ве молиме да ни остават пораки на неработен време)
 • Електронска компонента Уривањето машина

  Електронска компонента Уривањето машина

  детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  Отпад коло електронска компонента расклопување машина:

  Поле на примена:

  Демонтажа и одвојување на подлоги и електронски компоненти на различни отфрлени одбори апарати за домаќинство коло.

  Структурна карактеристика:

  1. Коло електронска компонента стругалка транспортер: таа е составена од печка за отстранување калај, автоматска машина за расклопување, автоматски издувните прашина и систем за собирање прашина, подвижна платформа, расклопување соба и електрични контрола дел, висок степен на автоматизација на опрема, заменете прирачник расклопување, го скрати времето на расклопување, и покриваат мала област, итн

  2. Коло висока температура електронска компонента расклопување машина: внатрешниот резервоар на коло висока температура машина расклопување користи 6mm дебелина од број 45 анти-пропадна челик, и надворешниот ѕид е изолиран со изолационен памук за да се спречи загуба на температура и соодветните технологија на производство; безбеден и сигурен, стабилни перформанси, трајни и други карактеристики, користете автоматско греење уредот на автоматска контрола на температурата, принудени довод на воздух и flameout контрола на самозапалување, и го постави на автоматско зачувување на меморијата на температурата на време. Тоа е неопходен идеална алатка во областа на производство на одборот индустрија електронските кола.

   

  означување

  модел

  Моќност (kW)

  Надворешни димензии (мм)

  Кол (сет)

  Тежина (кг)

  Калај печка отстранување

  SY-600

  3.2

  650 * 450 * 750

  2

  85

  Автоматска машина расклопување

  SY-750

  1.5

  6500 * 1100 * 1700

  1

  1250

   

  модел

  Спектар на температура (℃)

  Брзина (r / min)

  Моќност (kW)

  Надворешни димензии (мм)

  Тежина (кг)

  SY-80-90

  25-300

  5-60

  3.75

  1680 * 980 * 1420

  585

  SY-90-110

  25-300

  5-60

  4.75

  1880 * 1080 * 1580

  870

  1 (8)1 (1)1 (3) • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

   WhatsApp Online Chat !