• ЛОКАЦИЈА
  No.238 Јужна Tongbai патот, Zhongyuan округ, Женгжу, Кина
 • Јавете ни се
  + 86-13526863785
 • тајмингот
  Пон-Пет: 9: 00 am-6: 12:00 (Ве молиме да ни остават пораки на неработен време)
 • Моторни producton дробење линија за рециклирање

  Моторни producton дробење линија за рециклирање

  детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  моторни Дробење рециклирање производствена линија
  Применливи Предмет:
  моторни статор, моторни ротор, мала трансформатор, вентил, вода метар, месинг пластични мешавина, Други производи од бакар, железо и пластични смеса.
  Технологија Вовед:
  се користи мотор дробење производство рециклирање линија главно за старо железо за рециклирање на бакар, железо и пластика. Ние прво се скрши на материјал, како и поделба на бакар, железо, пластика преку магнетни и гравитацијата систем за одвојување.

  Предности:
  1. опрема за изгледот е разумен, може да се справи со различни материјали, висока економска ефикасност со голем капацитет.
  2. Чекан дробилката со голема брзина, најголемиот дел од висока јачина материјали можат да бидат целосно и брзо прекината.
  3. Силна способност за обработка, стабилна работа
  4. Висок степен на автоматизација, униформа хранење со координација
  5. Сечилата се изработени од специјален челик за алат, што е повеќе издржлив и здрав
  6. Мулти-канален магнетна сепарација се користи за отстранување систем железо, со висока ефикасност поделба
  7. со системот за ладење, за да бидете сигурни дека опремата можат да издржат високи оптоварување
  8. Ефикасна контрола на прашина со користење на опрема прашина отстранување

   

  име

  модел

  моќ

  (KW)

  капацитет

  (kg / h)

  Применливи Опфат

  моторни статорот

  моторни Конектор

  моторни Дробење рециклирање

  производствена линија

  DJ-650

  72

  800-1500

  φ≤100mm ,

  (H) ≤25mm

  φ≤40mm ,

  оска  φ≤10mm

  DJ-800

  92

  1000-2000

  φ≤150mm ,

  (H) ≤35mm

  φ≤60mm ,

  оска  φ≤15mm

  DJ-2000

  115

  1500-3000

  φ≤200mm ,

  (H) ≤ 50mm

  φ≤80mm ,

  оска  φ≤20mm

  DJ-5000

  350

  4000-6000

  φ≤260mm ,

  (H) ≤ 70mm

  φ≤100mm ,

  оска  φ≤25mm

  Пред & nbsp; Обработка:

  69cbeeebff96be50 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

   WhatsApp Online Chat !