• ЛОКАЦИЈА
  No.238 Јужна Tongbai патот, Zhongyuan округ, Женгжу, Кина
 • Јавете ни се
  + 86-13526863785
 • тајмингот
  Пон-Пет: 9: 00 am-6: 12:00 (Ве молиме да ни остават пораки на неработен време)
 • Капе Шише силика гел -Plastic сортирање опрема

  Капе Шише силика гел -Plastic сортирање опрема

  детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  Силика гел -plastic опрема за сортирање

  Поле на примена:

  Тоа главно се користи за сортирање на силика гел, гума и пластика во фиксната пластика на отпадот од домаќинствата апарати пластика, пластика и ПП силика гел во медицински шише инфузија и инфузија торба, тегла со отпадот на батеријата и приклучокот силика гел, пластика и силика гел други електрични мелени материјали.

  Структурна карактеристика:

  1. Физички сортирање, нема загадување на животната средина; Ниска цена на потрошувачката на енергија и опрема за работа.

  2. Основните компоненти на опремата се увезени, обезбедено на точноста и веродостојноста на опремата сортирање; контрола дел на Саладин со рачна оперативен екран го прави работењето лесно.

  3. Внатрешниот дел кои контакти со материјалот донесува нерѓосувачки челик и хромирани позлата, со што се зголемува точноста сортирање и го продолжува векот на траење на опремата.

  4. Користење на огледалото триење и бие теорија, пластика, силика гел и гумени се точно разделени, а највисока сортирање чистота може да достигне повеќе од 99%.

  5. Опремени со прилагодливи автоматски систем за хранење, материјал систем за подигнување, систем за сортирање, автоматско враќање материјал и конечниот производ систем празнење, целото растение може да се работи само за едно лице.

   

  модел

  моќ

  (kW)

  Излез (kg / h)

  сортирање стапка

  (%)

  Габаритни димензии

  (ММ)

  Тежина

  (КИЛОГРАМ)

  PSR-1250

  9.5

  600-1000

  99

  5580 * 2280 * 4250

  3500

  PSR 1800

  12,5

  800-1200

  99

  5580 * 3150 * 4250

  4800 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

   WhatsApp Online Chat !