• ЛОКАЦИЈА
  No.238 Јужна Tongbai патот, Zhongyuan округ, Женгжу, Кина
 • Јавете ни се
  + 86-13526863785
 • тајмингот
  Пон-Пет: 9: 00 am-6: 12:00 (Ве молиме да ни остават пораки на неработен време)
 • Интегриран тип бакарна жица гранулатор

  Интегриран тип бакарна жица гранулатор

  детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  Поле на примена:

  Дробење и одделување на бакар и пластика на разни на отпад жици / кабел;

  Одделување на бакар, железо и алуминиум од кршен Cu-Al радијатор.

  Структурна карактеристика:

  Интегрирана структура, мали окупирана површина, лесен за употреба и да се движат. Тоа може да работи штом моќта на на рамен терен.

  Се усвојува кабинет Саладин контрола, лесен за ракување.

  Како важен дел од бакар и пластика одделуваа, одвојувачот на гравитација донесува италијанскиот процес суспензија одвојување на протокот на воздух, и фреквенција на вибрации и материјал подвижна сила довод на воздух може прецизно да се прилагоди во зависност од различни материјали.

  Системот за дробење донесува SKD-11 легура алатка за сечење, тврдоста на обработка може да достигне HR58. Тоа може да се обезбеди дробење сечилото високо-носи отпорност, како и одредени издржливост за време на работа. Дизајниран како splayed алтернативна сечење структура, го прави дробење полесно.

  Опремата која се користи за дробење на електрична жица усвојува вода за ладење систем за да се избегне топлина и топење на материјалот за време на долгите работни часови.

  Целосната фабрика е целосно затворен, и опремен со напредни колектор пулсот прашина, може да ја спречи ефикасно загадувањето на животната средина.

  наплата стапка на бакар на оваа опрема да достигне 99%, ако сакате и понатаму да сортирање, нашите електростатско сепаратор може понатаму да се подредени.

  спецификација:

  модел Моќта на дробилката
  (KW)
  Power of Air conveying
  (KW)
  Power of Air separating
  (KW)
  Power of Dust Collector
  (KW)
  капацитет
  (KG/H)
  Тежина
  (KG)
  Димензии (мм)
  CG400 15 / 0.75 + 2.2 0.75 100-150 1800 2000 * 1850 * 2600
  CG600 37 3 3.75 2.2 300-400 3500 4200 * 1900 * 3800

  2 (9)

  2 (10) • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !